22.3.2019

Anasayfa » Son Seminerler » Kurumlar Vergisi Beyanname Düzenleme Semineri İTO Meclis salonunda gerçekleşti
Kurumlar Vergisi Beyanname Düzenleme Semineri İTO Meclis salonunda gerçekleşti

Kurumlar Vergisi Beyanname Düzenleme Semineri İTO Meclis salonunda gerçekleşti


Kurumlar Vergisi Beyanname Düzenleme Semineri İTO Meclis salonunda yoğun katılım ile gerçekleşti


Program İstanbul Ticaret odası yönetim kurulu sayman üyesi Hasan ERKESİM bey’in yaptığı açılış konuşması ile başladı. İstanbul Ticaret odasının ve Meslekte Birlik Derneği’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu kurumlar vergisi seminerine katılımlarından dolayı tüm konuklara teşekkür etti.
İstanbul Ticaret odası Mali Müşavirlik Komitesi Başkanı Salih ÇAKIR Bey, konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başladı. İstanbul Ticaret Odası ve Meslekte Birlik Ailesi olarak daha öncede olduğu gibi birçok eğitim seminerini birlikte düzenlemiş bulunmaktayız. Salih Çakır özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerinde sermaye artırımında indirimden %100 yararlandırılmalı, yine vergi ödemelerinde sgk’da var olan %5’lik indirimin vergide de uygulanması gerektiğini dile getirdi.
Dernek başkanımız Salih Ünal, İstanbul Ticaret Odası ile birlikte düzenlemiş olduğumuz Kurumlar vergisi semineri dolayısıyla bütün katılımcılara teşekkürlerini iletti.
3568 sayılı meslek yasasının 1989 model bir yasa olduğunu, meslektaşın ihtiyaçlarına artık cevap vermediğini belirtti. 3568 sayılı yasanın yeniden düzenlenmesi konusunda Meslekte Birlik olarak çalışmalarımızın olduğunu belirten dernek başkanımızın hazırlanacak olan yeni yasa çalışmalarının meslek mensuplarının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde olacağını dile getirdi.
1 Nisan da KDV beyannameleri ile ilgi yapılan düzenlemeye değinen dernek başkanımız bunu kabul edilemez olduğunu ve bu yüzden mutlaka kaldırılması gerektiğini düşündüğümüz bu uygulamayı dün akşam itibariyle kaldırılmış olduğunu salonda bulunan davetlilere müjde olarak verdi.
Bizlerin, firmaların Mali müşavirleri olduğumuzu dile getiren Dernek başkanımız, kamu otoritesinin yapacağı düzenlemelerde mutlaka meslek mensuplarının düşüncelerine müracaat etmesi gerektiğini dile getirdi.
Konuşmaların ardından programın sunum bölümüne geçildi.
Programın oturum başkanlığını yapan Salih ÇAKIR,  sunumunu yapmak üzere sözü İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Gelir Vergileri Grup Müdürü Ali ERGÜL bey’e bıraktı. Kurumlar vergisi konusunda Maliye Bakanlığı ve diğer kurumlar tarafından yapılan yeni çalışmalar olduğunu belirtti. Kurumlar vergisi mükelleflerinin %37’sinin İstanbul’da olduğunu bu yüzden Kurumlar vergisi konusunda yapılan seminerin çok önemli olduğunu söyledi.
Programın ikinci bölümünde Yönetim Kurulu üyemiz Ali PINAR Kurumlar vergisi beyanname düzenlemesine yönelik uygulamalar içerikli sunumunu gerçekleştirdi.
Programın soru cevap bölümüne geçildi, İVDB Usul müdürü Selçuk GÜRBÜZ bey bu bölümde davetlilerden gelen soruları cevaplandırdı.
Program konuşmacılara verilen plaket takdimi ile sona erdi.
 
 

Bu yazı 819 defa okundu.

  • Dönem Sonu İşlemleri ve GV Özellikli Durumlar Semineri Ali Emiri'de gerçekleşti

  • DBS, Bireysel Emeklilik ve E Dönüşümde Özellik Arz Eden Hususlar Seminerimizi Sunduk

  • Kartal Dönem Sonu İşlemleri ve Gelir Vergisinde Özellikli Durumlar Seminerimizi Sunduk

  • 3065 Sayılı Kanun ve 7104 Torba Kanun Seminerimizi Sunduk

  • İnşaat İşlerinde Vergilendirme ve Özellik Arz Eden Hususlar Seminerimizi Sunduk

  • Pendik İnşaat Muhasebesi Seminerimizi Tamamladık

  • Beykoz Seminerimizi Sunduk

  • Bahçelievler Seminerimizi Gerçekleştirdik

  • Defter Beyan Sistemi ve E Uygulamalar Seminerimizi Sunduk

  • Güngören E-Defter / E Fatura / E-SMMM / E-İrsaliye Seminerimiz Tamamlandı