19.7.2019

Anasayfa » Meslek » Ekonomik Savaş
Ekonomik Savaş

Ekonomik Savaş


Ülkemize ekonomik savaş ilan edilmiştir, tüm gücümüzle devletimizin ve milletimizin yanındayız !


 
 
 
Amerika Birleşik devletlerinin birkaç bahaneyi öne sürerek hukuka sığmayan spekülatif hareketlerle kuru yukarıya çekmek suretiyle ülkemizi cezalandırma hareketini görüyor ve bu durumu kınıyoruz.  Döviz kur hareketleri ile bizden bir şey alabileceğini zanneden zihniyet, milletimizin tek yürek olması ve  dirayetli duruşu sayesinde başarısız olacaktır. 
 
15 Temmuz 2016’da canı ile sınanan bu milleti, parasıyla teslim alabileceğini zannetmek, söz konusu ülkenin bizi yeterince tanımadığını göstermektedir.  Bu millet tarihte birçok kez “Vatan” söz konusu olduğunda herşeyin teferruat olduğunu kanıtlamıştır. Bugün aleni bir ekonomik savaş başlatan güçlere karşı dik duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Zor zamanlarda kenetlenmeyi bilen halkımız bu anlamsız girişimleri bir kez daha bertaraf edecektir.
 
  Ekonomik birimlerin muhasebesini yapan, finansal raporlarını hazırlayan ve denetleyen bir mesleğe sahip olmamız nedeniyle, ekonomik birimler, kurdaki olağanüstü ve spekülatif dalgalanmanın ekonomik savaştan kaynaklandığının farkındadır. Devlet ve millet kenetlenmesi ile söz konusu döviz kuru şoklarını, borsa manipülasyonlarını  aşacağız. 
 
Sonuç olarak, emperyalist ülkeler, bir kez daha baltayı taşa vurmuştur. Yapılan bu saldırı Türkiye’yi daha çok güçlendirecek, milletimizi birbirine daha da kenetleyecektir. Gerekirse daha fazla üreteceğiz, daha fazla çalışacağız, daha az tüketeceğiz.
 
Bu ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz. Kısa süre içinde bu saldırıları boşa çıkaracağız.  Devletimize ve halkımıza güvenimiz tamdır. Korkmuyoruz, çekinmiyoruz, ye'se kapılmıyoruz. Biliyoruz ki Allah doğrularla beraberdir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler (MESLEKTE BİRLİK) Derneği
 

 

 

 

 

Bu yazı 307 defa okundu.

  • 15 Temmuz Şehitlerimizi Rahmet ve Minnet ile anıyoruz.

  • İSMMMO 24.Olağan (Seçimli) Genel Kurul Seçilen Delege Listesi

  • ​Sultanbeyli ve Başakşehir'den Meslektaşlarımız Derneğimizi Ziyaret Etti

  • İSMMMO Genel Kurulunda Meslekte Birlik Grubu Konuşmaları

  • Muhammed Mursi İsa el-Eyyat hakka yürüdü

  • İSMMMO Başkan Adayımız Ethem Yüksel Kahveci Bengü Türk TV'de Canlı Yayında

  • Meslekte Birlik Geleneksel Bayramlaşma Töreni Dernek Merkezinde Gerçekleşti

  • Meslekte Birlik çatısı altında büyük YMM - SMMM buluşması

  • Ramazan Bayramımız Mubarek Olsun

  • Üsküdar’da düzenlediğimiz Meslektaş Buluşmasına katılım yoğundu.