19.7.2019

Anasayfa » Meslek » Meslekte Birlik Seçimli 7. Olağan Genel Kurul Yönetim Üyelik Aday Başvuruları Başladı
Meslekte Birlik Seçimli 7. Olağan Genel Kurul Yönetim Üyelik Aday Başvuruları Başladı

Meslekte Birlik Seçimli 7. Olağan Genel Kurul Yönetim Üyelik Aday Başvuruları Başladı


Değerli Üyemiz, Derneğimizin 01.12.2018 tarihli seçimli 7. Olağan Genel Kurulunda Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurullarına üyelik adaylığı müracaatları başlamıştır. Başvuru için son tarih 23.11.2018’dir.

Bilindiği üzere dernek yönetim kurulunda alınan karar gereğince derneğimizin (seçimli) 7. Olağan Genel Kurul toplantısı aşağıdaki Gündem doğrultusunda 17.11.2018 Cumartesi günü 13:00-16:00 Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi Oğuzhan İş Merkezi No:17 K:4 D:12 Fındıkzade - FATİH – İSTANBUL adresinde bulanan dernek merkezinde yapılacaktır.


Çoğunluk sağlanmadığı takdirde 2.toplantı 01.12.2018 Cumartesi günü Saat 09:00 -18:00 arası (Milli Türk Talebe Birliği Konferans Salonu) Bab-ı Ali Caddesi No:17 Cağaloğlu / FATİH- İSTANBUL adresinde yapılacaktır.


Gündem

• Açılış Ve Yoklama

• Divan heyetinin teşekkülü ve divan heyetine tutanakları imza yetkisi verilmesi

• Oy pusulasının Genel Kurulun tasvibine sunulması

• Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurullarına müracaatların alınması

• Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetleme Kurulu Raporu ve Mali
Raporların Okunması ve Yönetim kurulunun İbrası

• Tahmini Bütçenin Okunması Ve Karara Bağlanması

• Tüzükte Yapılacak Değişiklerin Genel Kurul Onayına Sunulması

• Başkan adaylarının konuşması

• Yönetim, Denetleme Ve Disiplin Kurulu Üyeliklerinin Seçilmesi

• Dilek Ve Temenniler

Tüm dernek aktif üyelerimizi seçimli olağanüstü genel kurulumuzda oy vermeye davet ediyoruz. Yeni dönemde derneğimiz Yönetim, disiplin ya da denetleme kurullarında görev almak isteyen üyelerimizin hazırlanan yönerge kaideleri ışığında seçilmiş olan Seçim yürütme kuruluna aşağıda belirtilen süre içinde yazılı form doldurarak başvurmaları gerekmektedir.

Yapılacak seçimle ilgili bilinmesi gereken önemli noktalar aşağıda tarafınıza sunulmuştur. 

Başvuru tarihi başlangıç ve bitişi: Aday başvuruları 02.11.2018 tarihinde başlayacak, 23.11.2018 tarihinde mesai saati sonunda bitecektir.

Meslektaşlarda aranan şartlar: Adaylarda yıl şartı aranmayacaktır. Aktif dernek üyemiz olunması yeterli sayılacaktır. 

Başvuru şekli ve formu: Müracaat süresi içinde derneğimiz sitesinde örneği bulunan formun doldurulup dernek merkezinde Seçim yürütme kuruluna ıslak imzalı olarak teslimi gerekmektedir 
Dernek başkanlığı ve kontenjan seçimi: Dernek başkanlığı ve 9 kişilik kontenjan listesi için başkan adayı tarafından ıslak imza ile Seçim yürütme kuruluna sunulan liste yeterli olacaktır. (Ek 2 formu) 
Bireysel başvurular; 3 bölge için yapılacak bağımsız adaylar için her adayın sitemizde bulunan formu bireysel olarak doldurup ıslak imzalı şekliyle seçim yürütme kuruluna teslimi gerekmektedir. (Ek 1 formu) 

Seçim sistemi ve şekli:
Hazırlanan ve kabul edilen son yönergeye göre seçim aşağıda belirtilen kurallara göre yapılacaktır. Seçim işlemi gizli oy, açık tasnif şeklinde yapılacaktır.
Dernek başkanlığı ve kontenjan seçimi: Oy kullanacak dernek üyeleri başkan ve kontenjanları şeklinde sıralanan listeden tercih ettiği başkan adayının yanına X işareti koyarak 1+9 kişinin seçimini yapmış olacaktır. Birden fazla tercih yapılması durumunda kullanılan oy geçersiz kabul edilecektir.

Yönetim kurulu için bireysel adayların seçimi: Yönetim kurulu adayları için İstanbul 3 bölgeye ayrılmıştır. 3 bölge için yapılacak tercihte oy verecek meslek mensubu her bölge için 10 adayın isminin yanındaki kutucuğa işaret koyacaktır. Bölgelerde 10 adaydan daha az tercih yapılması halinde yapılan tercihler geçerlidir. Ancak bölgelerden bir ya da birden fazlasında 10 adaydan fazla tercih yapılırsa bu seçmenin sadece bu bölgedeki tercihleri geçersiz sayılacaktır.
Bireysel olarak aday olanlar aldıkları oy sayısına göre bölgesel olarak sıralanacaktır. Adayların eşit oy almaları halinde aralarında kura çekilecektir.

Disiplin ve denetleme kurulları için bölge ayrımı yapılmayacaktır. Sadece adaylar alfabetik olarak sıralanacak ve tercih edilen tek adayın yanına seçimi gösteren X işareti konulacaktır.

Diğer hususlar: Seçim yürütme kurulu, adaylığı kesinleşen yönetim kurulu başkan adaylarına yazılı başvuru yapmaları şart ile hazirun listesine ilişkin olarak elinde mevcut olan iletişim bilgilerini dernek merkezinden çıkarılmamak şartı ile verecektir. 


İSTANBUL 1. BÖLGE: Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe,
Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar


İSTANBUL 2. BÖLGE: Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kagıthane, Sarıyer, Şişli


İSTANBUL 3. BÖLGE: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahcelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Güngören, Kücükçekmece, Silivri, Eyüp, Sultangazi, Zeytinburnu

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Bu yazı 401 defa okundu.

  • 15 Temmuz Şehitlerimizi Rahmet ve Minnet ile anıyoruz.

  • İSMMMO 24.Olağan (Seçimli) Genel Kurul Seçilen Delege Listesi

  • ​Sultanbeyli ve Başakşehir'den Meslektaşlarımız Derneğimizi Ziyaret Etti

  • İSMMMO Genel Kurulunda Meslekte Birlik Grubu Konuşmaları

  • Muhammed Mursi İsa el-Eyyat hakka yürüdü

  • İSMMMO Başkan Adayımız Ethem Yüksel Kahveci Bengü Türk TV'de Canlı Yayında

  • Meslekte Birlik Geleneksel Bayramlaşma Töreni Dernek Merkezinde Gerçekleşti

  • Meslekte Birlik çatısı altında büyük YMM - SMMM buluşması

  • Ramazan Bayramımız Mubarek Olsun

  • Üsküdar’da düzenlediğimiz Meslektaş Buluşmasına katılım yoğundu.